Resultater 2017

Resultater DM i Skolehøvdingebold 2017

Tirsdag d. 16. maj på Skolen på Sydhavnen      
Kamp Bane Ca. Tid Pulje       Resultat
1 1 18:00 1 Maribo Skole - Kongeskærskolen  2-0
2 1 18:20 1 Nyrupskolen - Hirtshals Skole 0-2
3 1 18:40 2 Lindegårdsskolen - Skovlund Valsbød  2-0
4 1 19:00 2 Sletten Skole - Bellahøj Skole  1-2 
5 1 19:20 3 Mølleholmskolen - Brørupskolen  1-2
6 1 19:40 3 Sdr. Bjert Centralskole - Vester Mariendal Skole  2-0
7 1 20:00 4 Korsager Skole - Morten Brørup Skolen  1-2
8 1 20:20 4 Vester Hassing Skole - Tinglev Skole  2-0
9 1 20:40 1 Greve Privatskole - Maribo Skole  0-2
10 1 21:00 2 Hvide Sande Skole - Lindegårdsskolen  0-2
               
Onsdag d. 17. maj i DGI-Byen        
Kamp Bane Ca. Tid Pulje       Resultat
11 1 09:20 1 Kongeskærskolen - Hirtshals Skole  1-2
12 2 09:20 2 Skovlund Valsbød - Bellahøj Skole  2-1
13 3 09:20 3 Brørupskolen - Vester Mariendal Skole  2-0
14 4 09:20 3 Mølleholmskolen - Sdr. Bjert Centralskole 1-2 
15 1 09:40 4 Morten Brørup Skolen - Tinglev Skole 2-0
16 2 09:40 4 Korsager Skole - Vester Hassing Skole 0-2 
17 3 09:40 1 Nyrupskolen - Greve Privatskole 2-0 
18 4 09:40 1 Hirtshals Skole - Maribo Skole 1-2 
19 1 10:00 2 Sletten Skole - Hvide Sande Skole 2-1 
20 2 10:00 2 Bellahøj Skole - Lindegårdsskolen 0-2 
21 3 10:00 3 Vester Mariendal Skole - Mølleholmskolen 0-2 
22 4 10:00 3 Brørupskolen - Sdr. Bjert Centralskole 0-2
23 1 10:20 4 Tinglev Skole - Korsager Skole  0-2
24 2 10:20 4 Morten Brørup Skolen - Vester Hassing Skole  2-0
25 3 10:20 1 Kongeskærskolen   Nyrupskolen  0-2
26 4 10:20 1 Hirtshals Skole - Greve Privatskole 2-0
27 1 10:40 2 Skovlund Valsbød - Sletten Skole 1-2
28 2 10:40 2 Bellahøj Skole - Hvide Sande Skole 1-2
29 3 10:40 1 Maribo Skole - Nyrupskolen 1-2
30 4 10:40 1 Greve Privatskole - Kongeskærskolen 2-1
31 1 11:00 2 Lindegårdsskolen - Sletten Skole  0-2
32 2 11:00 2 Hvide Sande Skole - Skovlund Valsbød  2-1
Pause  
               
Afsluttende spil onsdag d. 17. maj i DGI-Byen     Resultat
33 1 11:40 9.-12. plads Nr. 3 pulje 1 Nyrup - Nr. 3 i pulje 3 Mølleholm  0-2
34 2 11:40 9.-12. plads Nr. 3 pulje 2 Hvide Sande   Nr. 3 i pulje 4 Korsager  2-1
35 3 11:40 13.-16. plads Nr. 4 pulje 1 Greve   Nr. 4 i pulje 3 Vester Mariendal  0-2
36 4 11:40 13.-16. plads Nr. 4 pulje 2 Skovlund Valsbød   Nr. 4 i pulje 4 Tinglev  1-2
37 1 12:00 Kvartf. 1 Vinder pulje 1 Hirtshals - Nr. 2 i pulje 3 Brørup  2-0
38 2 12:00 Kvartf. 2 Vinder pulje 2 Sletten   Nr. 2 i pulje 4 Vester Hassing  0-2
39 3 12:00 Kvartf. 3 Vinder pulje 3 Sdr. Bjert   Nr. 2 i pulje 1 Maribo  1-2
40 4 12:00 Kvartf. 4 Vinder pulje 4 Morten Børup   Nr. 2 i pulje 2 Lindegårdsskolen  0-2
41 1 12:20 9.-10. plads Vinder Kamp 33 og 34 Mølleholm og Hvide Sande   1-2
42 2 12:20 11.-12 plads Taber Kamp 33 og 34 Nyrup og Korsagerskolen  2-1
43 3 12:20 13.-14. plads Vinder Kamp 35 og 36 Greve og Tinglev  2-0
44 4 12:20 15.-16. plads Taber Kamp 35 og 36 Vester Mariendal og Skovlund Valsbøl  0-2
45 1 12:40 17.-18. plads Nr. 5 pulje 1 - Nr. 5 i pulje 2  2-1
46 2 12:40 5.-8. plads Taber Kamp 37 og 38 Brørup og Sletten  2-1
47 3 12:40 5.-8. plads Taber Kamp 39 og 40 Sdr. Bjert og Morten Brørup  2-0
48 2 13:00 Semif. 1 Vinder Kamp 37 og 38 Hirtshals og Vester Hassing  2-1
49 3 13:00 Semif. 2 Vinder Kamp 39 og 40 Maribo og Lindegårdsskolen  0-2
50 1 13:20 3.-4. plads Taber Semifinaler, kamp 48 og 49 Vester Hassing og Maribo 0-2 
51 2 13:20 5.-6. plads Vinder Kamp 46 og 47 Brørup og Sdr. Bjert  1-2
52 3 13:20 7.-8. plads Taber Kamp 46 og 47 Sletten og Morten Brørup  0-2
53 2 13:40 FINALE Vinder Semifinaler, kamp 48 og 49 Hirtshals og Lindegårdsskolen  2-0