Resultater DM 2018

Resultater DM i Skolehøvdingebold 2018

Indledende kampe - tirsdag den 14. maj 2018

Kampnr.

Tid

Bane

Skole

Point

Skole

1

17.20

1

Vinding Skole

2-0

Karensmindeskolen

2

17.20

2

Frejlev Skole

2-0

Skovlund Valsbøl Danske Skole

3

17.20

3

Taastrup Realskole

2-0

Nyrupskolen

4

17.40

1

Urbanskolen Danmarksgade

1-2

Rungsted Skole

5

17.40

2

Kollund Skole

2-1

Brønshøj Skole

6

17.40

3

Uglegaardsskolen

2-0

Højene Skole

7

18.00

1

Alkjærskolen

2-1

Nørre Alslev Skole

8

18.00

2

Glesborg Skole

1-2

Tåsingeskolen

9

18.00

3

Vinding Skole

0-2

Frejlev Skole

10

18.20

1

Karensmindeskolen

2-0

Skovlund Valsbøl Danske Skole

11

18.20

2

Taastrup Realskole

2-0

Urbanskolen Danmarksgade

12

18.20

3

Nyrupskolen

1-2

Rungsted Skole

13

18.40

1

Kollund Skole

2-0

Uglegaardsskolen

14

18.40

2

Kongeskærskolen

1-2

Alkjærskolen

15

18.40

3

Brønshøj Skole

0-2

Højene Skole

16

19.00

1

Alkjærskolen

0-2

Glesborg Skole

17

19.00

2

Nørre Alslev Skole

2-1

Tåsingeskolen

 

Indledende kampe - onsdag den 15. maj 2018

Kampnr.

Tid

Bane

Skole

Point

Skole

18

08.40

1

Vinding Skole

1-2

Skovlund Valsbøl Danske Skole

19

08.40

2

Karensmindeskolen

1-2

Frejlev Skole

20

08.40

3

Kongeskærskolen

0-2

Glesborg Skole

21

09.00

1

Taastrup Realskole

2-0

Rungsted Skole

22

09.00

2

Kongeskærskolen

1-2

Nørre Alslev Skole

23

09.00

3

Nyrupskolen

2-1

Urbanskolen Danmarksgade

24

09.20

1

Kollund Skole

1-2

Højene Skole

25

09.20

2

Brønshøj Skole

2-0

Uglegaardsskolen

26

09.20

3

Alkjærskolen

0-2

Tåsingeskolen

27

09.40

1

Nørre Alslev Skole

1-2

Glesborg Skole

28

09.40

2

Kongeskærskolen

0-2

Tåsingeskolen

 

Afsluttende spil – onsdag den 15. maj 2018

Kampnr.

Tid

Bane

Placering

Skole

Point

Skole

33

10.00

1

9.-12. plads

Nr. 3 pulje A

Karensmindeskolen

2-1

Nr. 3 i pulje C

Brønshøj Skole

34

10.00

2

9.-12. plads

Nr. 3 pulje B

Nyrupskolen

2-0

Nr. 3 i pulje D

Alkjærskolen

35

10.00

3

13.-16. plads

Nr. 4 pulje A

Skovlund Valsbøl

2-0

Nr. 4 i pulje C

Uglegaardskolen

36

10.20

1

13.-16. plads

Nr. 4 pulje B

Urbanskolen

1-2

Nr. 4 i pulje D

Nørre Alslev Skole

37

10.20

2

Kvartfinale 1

Vinder pulje A

Frejlev Skole

0-2

Nr. 2 i pulje C

Kollund Skole

38

10.20

3

Kvartfinale 2

Vinder pulje B

Taastrup Realkole

2-1

Nr. 2 i pulje D

Glesborg Skole

39

10.40

1

Kvartfinale 3

Vinder pulje C

Højene Skole

2-0

Nr. 2 i pulje A

Vinding Skole

40

10.40

2

Kvartfinale 4

Vinder pulje D

Tåsinge Skolen

1-2

Nr. 2 i pulje B

Rungsted Skole

41

10.40

3

9.-10. plads

Vinder kamp 33

Karensmindeskolen

0-2

Vinder kamp 34

Nyrupskolen

42

11.00

1

11.-12 plads

Taber kamp 33

Brønshøj Skole

2-1

Taber kamp 34

Alkjærskolen

43

11.00

2

13.-14. plads

Vinder kamp 35

Skovlund Valsbøl

0-2

Vinder kamp 36

Nørre Alslev Skole

44

11.00

3

15.-16. plads

Taber kamp 35

Uglegaardskolen

2-0

Taber kamp 36

Urbanskolen

45

11.20

1

17.-18. plads

Nr. 5 pulje A

Kongeskærskolen

0-2

Frivilligt hold!

Urbanskolen

46

11.20

2

5.-8. plads

Taber kamp 37

Frejlev Skole

0-2

Taber kamp 38

Glesborg Skole

47

11.20

3

5.-8. plads

Taber kamp 39

Vinding Skole

1-2

Taber kamp 40

Tåsinge Skolen

 

 

 

 

Frokostpause kl. 11.00-12.45

48

12.40

1

Semifinale 1

Vinder Kamp 37

Kollund Skole og Børnehus

0-2

Vinder kamp 38

Taastrup Realkole

49

12.40

3

Semifinale 2

Vinder Kamp 39

Højene Skole

0-2

Vinder kamp 40

Rungsted Skole

50

13:00

1

3.-4. plads

Taber kamp 48

Kollund Skole

0-2

Taber kamp 49

Højene Skole

51

13:00

2

5.-6. plads

Vinder Kamp 46

Glesborg Skole

2-1

Vinder kamp 47

Tåsinge Skolen

52

13:00

3

7.-8. plads

Taber Kamp 46

Frejlev Skole

2-0

Taber kamp 47

Vinding Skole

53

13:20

2

FINALE

Vinder kamp 48

Taastrup Realskole

1-2

Vinder kamp 49

Rungsted

 Se placeringerne fra årets DM i Høvdingebold