Resultater DM 2019

Resultater DM i Skolehøvdingebold 2019

Puljeoversigt – skole og kreds

Pulje A

Åvangsskolen (Bornholm)
Aabybro Skole (Nordjylland)
Sct. Jørgens skole (Gl. Roskilde Amt)
Øster Starup Skole (Trekantsområdet)

Pulje B

Issø-skolen (Fyn)
Hirtshals Skole (Nordjylland)
Brønshøj Skole (Københavns Kommune)
Kongehøjskolen (Sønderjylland)

Pulje C

Blæsenborg skolen (Storstrømmen)
Langhøjskolen (Østjylland)
Brøndbyvester Skole (Københavns Omegn)
Spangsbjergskolen Cosmos (Sydvestjylland)

Pulje D

Husby Danske Skole (Sydslesvig)
Vestre Skole (Østjylland, værter)
Frederiksborg Byskole (Nordsjælland)
Skolen på Herredsåsen (Vestsjælland)
Ådum Skole (Midt- og Vestjylland)


Tirsdag den 14. maj 2019

Kl.

Kampnr.

Bane

Pulje

 

 

 

 

 

 

16.20

1

1

D

Skolen på Herredsåsen

-

Husby Danske Skole

3

-

 

2

2

D

Ådum Skole

-

Vestre Skole

-

 

3

3

B

Issø-skolen

-

Hirtshals Skole

-

16.50

4

1

A

Åvangsskolen

-

Aabybro Skole

-

 

5

2

A

Sct. Jørgens skole

-

Øster Starup Skole

-

 

6

3

B

Brønshøj Skole

-

Kongehøjskolen

-

17.20

7

1

D

Husby Danske Skole

-

Ådum Skole

-

 

8

2

D

Vestre Skole

-

Frederiksborg Byskole

-

 

9

3

C

Blæsenborg skolen

-

Langhøjskolen

-

17.50

10

1

A

Åvangsskolen

-

Sct. Jørgens skole

-

 

11

2

A

Aabybro Skole

-

Øster Starup Skole

-

 

12

3

C

Brøndbyvester Skole

-

Spangsbjergskolen Cosmos

-

18.30

13

1

D

Vestre Skole

-

Skolen på Herredsåsen

-

 

14

2

D

Ådum Skole

-

Frederiksborg Byskole

-

 

15

3

B

Issø-skolen

-

Brønshøj Skole

-

19.00

16

1

C

Blæsenborg skolen

-

Brøndbyvester Skole

-

 

17

2

C

Langhøjskolen

-

Spangsbjergskolen Cosmos

-

 

18

3

B

Hirtshals Skole

-

Kongehøjskolen

-

19.30

19

1

D

Skolen på Herredsåsen

-

Ådum Skole

-

 

20

2

D

Frederiksborg Byskole

-

Husby Danske Skole

-

 

21

3

A

Øster Starup Skole

-

Åvangsskolen

-

 

Onsdag den 15. maj 2019 – før frokost

Kl.

Kampnr.

Bane

Pulje

 

 

 

 

 

 

08.00

22

1

B

Kongehøjskolen

-

Issø-skolen

-

 

23

2

B

Hirtshals Skole

-

Brønshøj Skole

-

 

24

3

A

Aabybro Skole

-

Sct. Jørgens skole

-

08.30

25

1

D

Husby Danske Skole

-

Vestre Skole

-

 

26

2

C

Spangsbjergskolen Cosmos

-

Blæsenborg skolen

-

 

27

3

C

Langhøjskolen

-

Brøndbyvester Skole

-

09.00

28

1

¼-finale

Nr. 1A

Østerstarup Skole

-

Nr. 2B

Brønshøj Skole

-

 

29

2

¼-finale

Nr. 1B

Hirtshals Skole

-

Nr. 2A

Sct. Jørgens Skole

-

 

30

3

D

Frederiksborg Byskole

-

Skolen på Herredsåsen

-

09.40

31

1

9.-12. plads

Nr. 3A

Åbybro Skole

-

Nr. 3B

Issøskolen

-

 

32

2

 

 

-

 

 

-

 

 

33

3

9.-12. plads

Nr. 3C

Spangsbjerg

-

Nr. 3D

Frederiksborg Byskole

-

10.20

34

1

17. plads

Nr. 5D

Vestre Skole

-

3’er (4A, 4B, 4C) *

Åvangskolen

-

 

35

2

¼-finale

Nr. 1C

Brøndbyvester

-

Nr. 2D

Ådum Skole

-

 

36

3

¼-finale

Nr. 1D

Husby Danske

-

Nr. 2C

Langhøj

-

11.00

37

1

 

 

-

 

 

-

 

 

38

2

11./12. plads

Taber kamp 31

Issøskolen

-

Taber kamp 33

Frederiksborg

-

 

39

3

9./10. plads

Vinder kamp 31

Åbybro Skole

-

Vinder kamp 33

Spangsbjerg

-

* Nr. 1, 2 og 3 indbyrdes mellem nr. 4A, 4B og 4C.

Onsdag den 15. maj 2019 – efter frokost

Kl.

Kampnr.

Bane

Pulje

 

 

 

 

 

 

12.00

40

1

5.-8. plads

Taber kamp 28

Brønshøj

-

Taber kamp 36

Husby

-

 

41

2

5.-8. plads

Taber kamp 35

Brøndbyvester

-

Taber kamp 29

Sct. Jørgen

-

 

42

3

13./14. plads

Nr. 4D

Skolen på Herredsåsen

-

1’er (4A, 4B, 4C) *

Kongehøj

-

12.40

43

1

Semi 1

Vinder kamp 28

Østerstarup

-

Vinder kamp 36

Langhøj

-

 

44

2

Semi 2

Vinder kamp 35

Ådum

-

Vinder kamp 29

Hirtshals

-

 

45

3

15./16. plads

Vinder kamp 34

Vestre Skole

-

2’er (4A, 4B, 4C) *

Blæsenborg

-

13.20

46

1

7./8. plads

Taber kamp 40

Brønshøj Skole

-

Taber kamp 41

Brøndbyvester Skole

-

 

47

2

5./6. plads

Vinder kamp 40

Husby Danske Skole

-

Vinder kamp 41

Sct. Jørgens Skole

-

 

48

3

 

 

-

 

 

-

 

13.50

49

1

 

 

-

 

 

-

 

 

50

2

 

 

-

 

 

-

 

 

51

3

3./4. plads

Taber kamp 43

Langhøjskolen

-

Taber kamp 44

Ådum Skole

-

 

52

1

 

 

-

 

 

-

 

14.10

53

2

FINALE

Vinder kamp 43

Øster Starup Skole

-

Vinder kamp 44

Hirtshals Skole

-

14.45

Medaljeoverrækkelse mm.

 

 

 

* Nr. 1, 2 og 3 indbyrdes mellem nr. 4A, 4B og 4C..

Se placeringerne fra årets DM i Høvdingebold